The Souhrada Family Website  

 

Home | Past Events | Upcoming Events | Family History | Genealogy | Picture Gallery | Family News | About Us Contact Us  

 


Click here to view all pictures taken at the Souhrada Reunion in CZ


 

 

Flag-Czech.gif To view this page in English language, click here


9.Setkání Souhradů,  Křižatka –Chrastiny  10-11.Září, 2016Setkání Souhradů se uskutečnilo na stejném místě, přesně po 16ti létech od prvního setkání v roce 2000. Sešlo se 35 účastníků z různých koutů Čech, další příbuzní ze Švédska, konkrétně Zdeněk Hajný, kde se našla příbuznost k Souhradům před 300léty, když si vzal Vít Souhrada za ženu Lidmilu Skalovou, která je z rodu jeho maminky příjmením Skala. Omluvili se Souhradů z Rakouska Slovenska i USA. Přijeli ale jejich přátelé z Iowi Mike Klimeš ze Spillville a Eillen Tlusty z Protivína v Iowě. Oba se zajímají o vyhledávání rodů a několikrát máme zjištěnou vzdálenější příbuznost našich rodů Souhradů.
O zpestření se postaral Jarda Souhrada z Tachova,který přiletěl letadlem na letiště do nedalekých Strakonic odkud jsme ho dovezli na místo setkání. Při odletu nám udělal společnou fotku z jeho letadla u Lovecké chaty. Rovněž udělal přítomným radost Souhradovicí, což je pravá slivovice Made in Souhrada
Jistě se dobře bavili Suhradů či Souhradů z nově genealogicky vybádané Vodňansko-Protivínské větve Souhradů, kde jejich předkové převážně mlynáři na řece Blanici někdy upravili příjmení Souhrada na Suhrada. Potěšil nás jejich zájem o historii rodů Souhradů.
Jako už tradičně nezklamali Souhradů ze Všeteče, Maruška Anděrová –Souhradová, pečlivě zpracovává, historii Všetčských a Týnských Souhradů. Do té patří také Jiří a Jana Souhradů z Týna nad Vltavou, kteří vyrobili překrásné upomínkové keramické mini Souhrady. Mimo nich jsem nechal udělat krásná trička s naším erbem Souhradů, myslím velmi zdařilá. Bohužel jsme předpokládali účast 50-60 osob,tak nám zůstala téměř polovina nevyužitá.

Kdo to měl blízko nepřišel, kdo vážil dlouhou cestu nelitoval. Eduard Souhrada i když handikepovaný přijel až z Chomutova, zrovna jako Zdeněk Hajný až z Teleborgu ve Švédsku. Tradičně přišli a dobře se bavili Václav a Zdenka Souhradů z Dolního Záhoří. Nepřijela většina Souhradů z Bernartic a Putimi.
Program jako vždy zahájili a doprovázeli Dudačky ze Strakonic, připoměli jsme si historii Souhradů, tradiční výstavy a zajímavosti z našich rodin, jihočeské obrázky Valentina Horby.
O zábavu se postaralo Duo Vlasatého, kteří nám hráli do pozdních nočních hodin lidové písničky, za zpěvu ostatních Souhradů, kteří vydrželi.
Druhý den jsme navštívili Vaška Souhradů v Dolním Záhoří, rovněž zajímavou kapličku, hřbitov a kostel v Horním Záhoří, chalupy Souhradů v okolí. Tím jsme zakončili naše setkání a když nám to zdraví dovolí, chceme se sejít na výročním desátém setkání Souhradů roce 2018 pravděpodobně v Písku.
Děkujeme všem kteří jste přišli a věřím, že se nás sejde více příště.
 

Jiří Souhrada, Písek, Czech Republic

Genealogie a rodová historie Souhradů.Jiří Souhrada, and hise wife Vera, the hosts of our reunions in the Czech Republic (standing) with the pipers from Strakonice


To view the entire picture album from this year's reunion, click here.